PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266331}

Fanaa

7,6 7 375
ocen
7,6 10 1 7375
6,0 3
oceny krytyków
Fanaa
powrót do forum filmu Fanaa

usmialem sie jak norka...no coz, nie przepadam za filmami bollywoodu
jak rowniez za harlekinami dlatego i ten film po prostu smieszyl mnie. Z jednej strony niesamowite jak mozna pomieszac romans z sensacja w stylu hinduskim... tak wiec za romans daje 5, za sensacje daje 1. Ciekawe, jakiej produkcji byly te helikoptery ktore mozna zestrzelic z pistoletu. Duzy plus za muzyke, bo mimo wszystko calkiem fajna sciezka dzwiekowa.

ocenił(a) film na 10
dabram17

jest to swietny film a do helikopterow sie nie wtrącaj a co moze mozna skąd wiesz wojskowy ty czy co debil

Darka114

nie osmieszaj sie, jasne ze mozna zestrzelic helikopter wojskowy z pistoletu i to z takich rozmachem.... ale w kreskowkach, i do nich ciebie odsylam.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Nie przepadasz za filmami bollywoodzkimi to po co się zmuszasz do oglądania i komentowania? To oczywiste, że film nie będzie ci się podobał.
Jeżeli nie lubię jakiegoś rodzaju filmów, to omijam je szerokim łukiem, proste? Nie jestem wtedy zmuszona do późniejszego wylewania swoich żalów na forum.

A co do niskiej oceny fabuły - cóż nie jest to ani romans ani sensacja w stylu stricte hinduskim, a bollywoodzka adaptacja jednej z najsłynniejszych europejskich powieści sensacyjnych (ew. filmu na jej podstawie).

vonGrunewald

a to dlaczego mam nie ogladac filmow ktore generalnie nie ogladam? Ja przeciez napisalem ze mialem sporo smiechu i naprawde usmialem sie przy tym filmie...

ocenił(a) film na 7
dabram17

Przyznam, że gdyby nie te właśnie wyżej wymienione wstawki, film był by spoko, jak na bollywood świetny, ale powinni jednak trochę bardziej się przyłożyć. Ojciec spada ze skały, leci i leci, a za 5 min córka znajduje go pod lodem w nienaruszonym stanie, operacja oczu zrobiona w kilka godz i opatrunki zdjęte po minucie... itd
Klimat i muzyka spoko, ładna scenografia i aktrorka...

ocenił(a) film na 8
Dendroaspis_Polylepis

@ Dendroaspis_Polylepis

Twoim zdaniem twórcy filmu mieli pod każdą sceną dawać tekst typu "Kilka godzin/tygodni później"?
Nie no... Raczej nie jest ciężko domyślić się (no dobrze, może niektórym jest...), że pomiędzy jednym zdarzeniem, a drugim musiało upłynąć trochę więcej czasu niż 1-5 min... - ja jakoś sobie nie wyobrażam czekania dajmy na to 2 tygodnie, aż głównej bohaterce zdejmą opatrunki... ];)
...a po tym czasie może jeszcze miał by się pojawić napis "DWA TYGODNIE PÓŹNIEJ" ?... ]XD

ocenił(a) film na 7
lepakkomies

Pozdrawiam! Pozdrawiam serdecznie dajesz 8/10 a nawet wnikliwie nie obejrzałeś filmu! Cała sytuacja dzieje się w krótkim czasie (przyjazd rodziców) 1-5min było trochę przerysowane. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Dendroaspis_Polylepis

@ Dendroaspis_Polylepis
Nie przypominam sobie, abym zmieniała płeć, toteż jak już to "nie obejrzałAŚ" ];)

I tak a propos nie należę do osób, które oceniają filmy nie oglądając ich dokładnie (a już zwłaszcza nie oglądając ich w ogóle) więc zapewniam Cię, że i ten film obejrzałam bardzo wnikliwie i jak sama zresztą zauważyłaś, (po znaczku przy nicku w profilu wnioskuję, żeś również tej samej płci co ja) dlatego też przyznałam mu ocenę 8/10, bo uważam, że za całokształt jak i za film w swoim rodzaju, zasługuje na ocenę "bardzo dobrą" - nie wspominając, że gustuję w filmach Indyjskich. Także swoim stwierdzeniem o "niewnikliwym obejrzeniu filmu" walnęłaś jak łysy grzywą o kant kuli ];)

I naprawdę wciąż nie rozumiem co masz do tego krótkiego czasu pomiędzy zdarzeniami, przecież w KAŻDYM filmie (pomijając już to, że te indyjskie są dłuższe od tych "zachodnich") stosuje się przyspieszenie akcji i skrócenie czasu zdarzeń - nie wiem... mieli pomiędzy np. tą operacją oczu a zdjęciem opatrunków puścić reklamy? Albo jak już pisałam, dać wielki napis "dwa tygodnie później", żebyś miała odczucie, że poszczególne zdarzenia w filmie (operacja, przyjazd rodziców itd.) były bardziej rozciągnięte w czasie niż te 5 min? ... Taaa... A wtedy z kolei byś narzekała na to, że film miał dłużyzny? ];)
Jak dla mnie jest to po poprstu szukanie dziury w całym... (nie wiadomo z jakiego powodu).

Ale cóż, jak mawiał pewien filozof "Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania."

I również serdecznie pozdrawiam ];)

ocenił(a) film na 5
Dendroaspis_Polylepis

Bo ma być dramatycznie, patetycznie i wzruszająco, a nie realistycznie. Nie ma czasu na opatrunki, ma się dziać, ma być przygoda. Przecież świat takich filmów nie ma nic wspólnego z prawami fizyki, ani żadnymi innymi prawami - poza prawem miłości ;P

travelintime

Amen :)

ocenił(a) film na 4
dabram17

Ja tak samo uśmiałem się niesamowicie momentami. Ten film nadawałby się na parodie produkcji z Hollywood. Daje 4 ale tylko, że gra w nim Kajol i akcja dzieje się w Polskich Tatrach. Jeśli film skończyłby się w pierwsze 90 minut dałbym sześć w zależności jakby to rozegrali. Przyznaje momentami mnie wciągał ale wojenno-terrorystyczne epizody rozbawiały mnie do łez.

P.S. Nie przylepiajcie mi dziewczyny łatki, że nie lubię Bollywood-u. To jest mój trzeci obejrzany film i fabuła w nim była tragiczna.
Oglądałem Black i "U, Me Aur Hum" odpowiednio 8 i 7. Wiem co to znaczy coś uwielbiać i dawać 10 na każdą produkcję. Dlatego was nie mogę potępić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones